Bij acquisitiefraude benaderen advertentiebureaus ondernemers voor het plaatsen van een advertentie. Het kan gaan om vermeldingen op websites of om advertenties in bladen of magazines.
U krijgt een telefoontje of een offerte die sterk lijkt op een factuur. De verhouding tussen de prijs en wat geboden wordt is niet reëel, blijkt achteraf. Bovendien wordt u met een smoes verleid een overeenkomst aan te gaan. Want de fraudeurs gaan zo te werk dat u ongemerkt akkoord gaat met een contract.
De acquisitiefraudeurs zeggen bijvoorbeeld dat er al sprake is van een zakelijke relatie. U hoeft alleen uw bedrijfsgegevens te controleren op de brief, fax of e-mail die zij sturen. Of er wordt gevraagd of u tegen betaling belangstelling heeft voor verlenging van de ‘gratis’ vermelding op de website van het advertentiebureau. Zo niet, onderteken dan snel het overzicht dat zij sturen.
Maar een handtekening onder het overzicht van te controleren gegevens blijkt de ondertekening van een overeenkomst te zijn. Ook gebeurt het dat gedupeerden er door te knippen en plakken in de opname van een telefoongesprek worden ingeluisd.
De acquisitiefraudeurs bellen bij voorkeur op het drukste moment van de dag. Ze hopen dat u dan eerder toehapt. Vaak is er haast bij: u moet snel beslissen. De verkoopmethode is agressief, zeker als u ‘nee’ probeert te zeggen.
Advies
Er zijn vele strategieën die advertentiebureaus gebruiken om iemand een overeenkomst aan te smeren. Om ervoor te zorgen dat u niet de dupe wordt van deze advertentiefraude, houdt u de
volgende hoofdregels in gedachten:
- Pas altijd op met mondelinge toezeggingen;
- Onderteken en retourneer nooit ‘zomaar’ een fax, e-mail of poststuk. Let goed op waarvoor u tekent. Controleer de tekst goed en lees vooral de kleine letters aandachtig
Bron: www.fraudehelpdesk.nl
Fraudehelpdesk is partner van Upfront Security.