Ga online fraude tegen!

Het blijkt al jarenlang een lucratieve business voor oplichters: via een online handelsplaats bestellingen binnenhalen, een aanbetaling vragen en vervolgens niet leveren. Bij deze praktijken worden ook vaak namen van bestaande Nederlandse bedrijven misbruikt.

 In augustus 2015 deed de Fraudehelpdesk een steekproef op een grote Chinese online marktplaats. Maar liefst dertig procent van de ‘Nederlandse aanbieders’ bleek vals. Het waren malafide partijen die zich verscholen achter de gegevens van bestaande Nederlandse bedrijven.

Voorkomen dat oplichters op een website een handeltje starten onder uw naam is lastig. Het is verstandig een automatische zoekopdracht op uw bedrijfsnaam in te stellen via Google Alerts. Daarmee wordt internet voortdurend doorzocht op het gebruik van uw naam. Dat kan helpen misbruik in een vroeg stadium te ontdekken.

 Bron: www.fraudehelpdesk.nl 

Fraudehelpdesk is partner van Upfront Security

 

 

Deel dit bericht

Ook interessant

Zelf met e-mail marketing starten. Hoe doe ik dat?

Master data management en human intelligence

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Meld je aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.